Ako vytvoriť udalosť na Facebooku?

Využili ste už niekedy možnosť vytvoriť udalosť na Facebooku a pozvať na ňu svojich priateľov? Takýmto spôsobom môžete spropagovať napríklad narodeniny člena rodiny a rozposlať tak elektronické pozvánky. Alebo aj rôzne iné udalosti, o ktoré sa chcete so svojimi priateľmi alebo známymi podeliť! Rozhodnutie je len na vás. Poradíme vám, ako vytvoriť udalosť na Facebooku.

Vytvorenie udalosti krok za krokom

Pozývať priateľov na udalosť prostredníctvom tejto aplikácie je veľmi výhodné. Nemusíte každému písať správu alebo telefonovať osobitne. Jednoducho pošlete elektronickú pozvánku a máte hotovo! Ušetríte tak nielen svoj čas, ale aj peniaze. Výhodou tejto aplikácie na sociálnej sieti je tiež to, že pozvaní majú možnosť vám na pozvánku na udalosť odpovedať. Tak budete okamžite vedieť, kto udalosť akceptoval a kto sa na nej aj zúčastní! Udalosť vytvoríte veľmi jednoducho.

  1. Vyhľadajte si aplikáciu „Udalosti“. Nájdete ju v ľavom stĺpci na vašej stene, hneď pod správami. Ak tam udalosti nemáte, zrejme ste ich ešte nikdy nevyužili a na žiadnu udalosť ste ani neboli pozvaní nikým zo svojich priateľov. V tom prípade stačí, ak do vyhľadávacieho poľa na Facebooku zadáte pojem „udalosti“ a zo zoznamu ponúkaných vyberiete aplikáciu.
  2. Kliknete na tlačidlo „vytvoriť udalosť“. Po „kliku“ na toto tlačidlo sa dostanete do formulára, ktorý je potrebné vyplniť.
  3. Vyplňte údaje o udalosti. Základné údaje o udalosti sa týkajú miesta konania, času konania, o akú príležitosť ide, či koho si vlastne prajete pozvať. Vybrať si môžete buď verejnú udalosť, čiže prístup k nej bude mať každý užívateľ Facebooku. Ak si zvolíte, že udalosť je súkromná, vy určíte, komu sa môže zobraziť.
  4. Stlačíte „vytvoriť udalosť“ a máte hotovo! Stačí už len rozposlať pozvánky vybraným ľuďom.

Určite uznáte, že vytvoriť udalosť na Facebooku je veľmi jednoduché a zvládne to aj neskúsený užívateľ. Táto aplikácia poslúži najmä vtedy, ak potrebuje pozvánky na udalosť rozposlať okamžite a nemáte čas všetkých zavolať telefonicky, prípadne pozývať osobne. Vďaka aplikácii „Udalosť“ to zvládnete za pár minút.

Autorské právo: quka / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár